Nasz Team
Nie byłoby fundacji gdyby nie ludzie, którzy za nią stoją i dzielnie pracują na wszystkie mniejsze i większe społeczne sukcesy.
Karolina Dobosz - Michalczyk
Psycholog, psychotraumatolog pracująca w Fundacji Dla Rozwoju.
Jak sama o sobie mówi, jest przede wszystkim kobietą, o czym zawsze wspomina z dumą. Ma mnóstwo zainteresowań i pasji, ale szczególną uwagę poświęca sztuce w wersji homemade- takiej intuicyjnej, spontanicznej oraz nienacechowanej
czyimś wpływem.
Swój wolny czas poświęca dla rodziny, przyjaciół,
książek i ukochanego pieska.
Zawodowo interesuje się transgeneracyjnym przekazem traumy oraz budowaniem przywiązania i jego wpływem na jakość życia. Pracuje z całym systemem rodzinnym, ale skupiam się przede wszystkim na jednostce.
Kamila Kwandrans
Psycholog, psychotraumatolog pracująca w Fundacji Dla Rozwoju.
„Dzień dobry” – właśnie tymi słowami zwykle wita się ze wszystkimi w Fundacji Dla Rozwoju. Jest pasjonatką pracy z ludźmi, wzbudzania w nich radości i aktywności.
W Fundacji Dla Rozwoju koordynuje projektu „Międzysąsiedzki Klub Seniora”, do niej zgłaszają się emeryci, prowadzi gimnastykę, jak również zajmuje się dokumentacją. Na co dzień jest również instruktorką Zumby, od 12 lat związana z jogą – uwielbia to połączenie. Bardzo dużo udziela się charytatywnie, sprawia jej to ogromną przyjemność. Wszystkie swoje zamiłowania może realizować właśnie w FDR
Zuzanna Nowak
Dyplomowany dietetyk
Dyplomowanym dietetyk klinicznym, pediatryczny i sportowy. Tytuł magistra otrzymała na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, ukończyła również studia podyplomowe związane z żywieniem osób aktywnych fizycznie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Swoją wiedzę cały czas rozszerza uczestnicząc w wielu kursach związanych z tematyką szeroko pojętego zdrowego stylu życia.
W swojej praktyce stosuje podejście holistyczne do pacjenta. Skupia się na przyczynie, nie tylko na objawie. Z nią zmienisz swoje nastawienie do diety!
Elżbieta Sobańska
Dyplomowany dietetyk
Szukasz pracy? Myślisz o rozwoju swoich kwalifikacji? Możesz na nią liczyć. Wysłucha, doradzi, pomoże określić potrzeby zawodowe i wskaże kierunek działań. Kompleksowo wspiera w procesie znalezienia zatrudnienia również poprzez organizację staży zawodowych. Potrzebujesz CV? Chętnie udzieli wskazówek.
Ewelina Bachniak
W Fundacji Dla Rozwoju zajmuje się social mediami, z racji zainteresowań rękodziełem w Międzysąsiedzkim Klubie Seniora prowadzi zajęcia manualne.
Z wykształcenia pedagog opiekuńczo- resocjalizacyjny, z zamiłowania fotografka, miłośniczka kawy i pięknej PRL’owskiej porcelany, recenzentka wielu wydawnictw literackich w kraju – promocja czytelnictwa w internecie.
Zazwyczaj wolny czas spędza z książką w ręku lub grając w gry planszowe. Lubi spokój nadwarciańskich lasów, ale nigdy nie odmówi sobie spływu kajakowego.
Justyna Herman
W Fundacji od września 2022 r. Koordynuję zespołem – wspaniale jest być częścią zespołu, dla którego praca nie jest tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim pasją i przyjemnością. Optymistka, uśmiechnięta, dążąca do celu perfekcjonistka. Najlepszym co może odzwierciedlać człowieka to własna satysfakcja powodująca uśmiech na twarzy. Najbardziej w mojej pracy lubię różnorodność zadań, które często wymagają kreatywnego myślenia.
Prywatnie zapalony sportowiec, działacz na rzecz dzieci i młodzieży.
e-mail: justyna@fdr.com.pl
Augustyn Patyk
Psycholog – o specjalności klinicznej.
Absolwent psychologii klinicznej w Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Aktualnie uczestnik kursu psychoterapii systemowej WTTS Poznań. Ponad to student pielęgniarstwa, absolwent Uniwersytetu im. J. Długosza w Częstochowie na kierunku filozofia. Ukończył kurs specjalistyczny EEG – Biofeedback I stopnia oraz kurs TDC’S mikropolaryzacja czyli przezczaszkowa stymulacja prądem stałym (innowacyjna metoda stosowana w leczeniu zaburzeń lękowych, depresji, bezsenności).
Obecnie pracuje w Fundacji Dla Rozwoju w Częstochowie oraz prowadzi gabinet. Zajmuje się diagnozą i terapią indywidualną dorosłych i młodzieży.
Od 10 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi prowadząc treningi zajęcia z zakresu rozwoju osobistego i kompetencji społecznych. W terapii indywidualnej wspiera dorosłych, także rodziców i ich dzieci oraz młodych ludzi, pomagając im w zrozumieniu siebie, swoich emocji i potrzeb, w poprawianiu relacji, radzeniu sobie z lękami, zaburzeniami nastroju, bezradności w obliczu uzależnień, poprawy jakości swojego życia. W terapii dla par wspiera partnerów w poprawieniu jakości relacji, poprawie komunikacji, pomaga przejść przez kryzys w związku. Zajmuje się również w neurorehabilitacją po udarach, w chorobie Alzheimera, w otępieniu oraz wykonuje badania neuropsychologiczne. Swoją pracę poddaję superwizji. Dodatkowo pracuje na licznych uczelniach jako wykładowca, gdzie chętnie dzieli się swoją wiedzą z zakresu psychiatrii, psychologii klinicznej, czy też psychoedukacji. W swoją pracę angażuje się całym sobą, wciąż poszukując kreatywnych rozwiązań i nowych form psychoterapii. W pracy naukowej pragnie łączyć ze sobą wiedzę biologiczną z wiedzą o zachowaniu człowieka.
Sara Rykała
Specjalista ds. reintegracji, pedagog społeczny.
Aktywność, pasja i zaangażowanie. Koordynator projektu „Rodzina, razem możemy więcej”, czyli osoba, która odpowiada za specjalistów Fundacji Z wykształcenia pedagog społeczny i terapeuta pedagogiczny. W Fundacji uchodząca za eksperta od komputerów i telefonów. Prowadząca więc zajęcia cyfrowe i łamigłówki. Twórca planszówkowych wtorków, czyli osoba zbierająca miłośników różnego rodzaju gier.
Budzi się, kiedy wszyscy idą spać! Nadaktywna wieczorami i zawsze czymś zajęta. Prezes Zespołu Tańców Dawnych „Secoli di Danza”, a także instruktorka tańców katalońskich – Bastoners. Nie zawsze celna, ale wielka pasjonatka łucznictwa tradycyjnego w grupie Łucznicy z Częstochowy. Z zamiłowania ogromna podróżniczka, której nie straszne góry, doliny, morza!
Gotowy, aby dołączyć?
Nie czekaj, aż świat się zmieni. Zacznij zmieniać świat już dzisiaj sam.